Category Archives: Uncategorized

Udhëzues të mirë dhe Ultimate To Hay Day Hack

Në qoftë se kursi pa i tashmë është arritur, faktori më poshtë për të bërë me qëllim për të bërë përdorimin e kësaj pajisje është për të ngritur atë, ndërsa duke marrë pjesë në sport Dita Hay. Dita Hay Hack është aktualisht në dispozicion on line dhe të gatshëm për të shkarkohet nga këta individë të cilët janë të interesuar për të shfrytëzuar atë. Është shumë vështirë për të marrë nivelet e pa pasur diplomë Hack.

Në rast se ju jeni në kërkim për një sport të kënaqshme që është në thellësi, por jo shumë e komplikuar, Dita Hay është ideale për ju. Ata individë të cilët do të përpiqen atë një në çdo prej sot nuk do të keqardhje në fund të fundit për shkak të karakteristika të shkëlqyer që ka si një motor mashtrojnë. Kjo është zgjidhja juaj nëse do të përdorin një mjet hack ditë hay ose jo. Kjo nuk është shumë e lehtë për të arritur diamante, ari dhe pasuritë e tjera në lojë përgjithshme, të lartë dhe zgjidhje më e lehtë për të krijuar këto fitimet e thjeshtë dhe më e thjeshtë është duke shfrytëzuar mjet hack ditë hay.

Tani ne kemi krijuar një mjet të pabesueshme për Ditën Hay. Në lidhje me atë që pikërisht software bën, le të themi thjesht, ajo hyrja informacion personal në server dhe redaktimet atë për të injektuar diamante krijuara dhe monedha se spot flitet se nga hack me anë të web. The game is indeed popular there are several good hay day hack tools obtainable available available in the market that you ought to utilize to secretly increase your diamonds and coins.

Unë do të sugjeroja duke përdorur instrumentin vetëm një herë në 24 orë. Pas instrumenti hack është instaluar, është më mirë për të zgjedhur cheats Është e mirë për të shfrytëzuar më pas shtypni butonin për të marrë rezultate më të mira të zbatohen. Mjet hack mund të jetë lehtësisht i arritshëm on-line dhe skedarin ekzekutues duhet të vërtetë të filluar në kompjuter duke shfrytëzuar userid e ditës hay.

Çdo mashtrojnë ose hack në është duke punuar të përkryer. Hack është një palë raste më të shpejtë në krahasim me para kur, shumë prej nesh testuar hack në një shumë të njësive dhe është njëqind% të punës, thjesht nëpërmjet shfrytëzimit të Ditës Hay Hack tonë ju jeni të ngjarë të vet mundësinë për të marrë kënaqësi në të gjitha llojet e çështjeve që ju mund të dëshironi që të jetë një kampion pasi kjo hack do të mund të ju ndihmojë të marrë burime të pafund dhe të ndryshojnë variablave nga loja e përgjithshme sipas dëshirës. Shfrytëzuar Dita Hay Hack instrument është aktiviteti i drejtpërdrejtë dhe të thjeshtë.

Artikuj që kanë lidhje:

HOWTO - Final Fantasy XI: Mbledhja Ultimate

Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater

Përdorimi Dita Hay Hack pajisje është detyrë e drejtpërdrejtë dhe e lehtë. Hack është një palë raste të shpejtë në krahasim me më parë, shumë prej nesh ekzaminuar hack në një shumë të Gadgets dhe kjo është 100% pune, nga vetëm shfrytëzuar Dita Hay Hack tonë ju jeni të prirur të kenë mundësinë për të shijuar të gjitha llojet e gjërave që ju duhet të jetë një kampion pasi kjo hack do të ju ndihmojë për të marrë burimet e pafund dhe ndryshojnë variablave nga loja e përgjithshme në vullnetin. Çdo mashtrojnë ose hack në është duke punuar të përkryer.

Një tjetër mashtrojnë mahnitshme krijuar për Ditën Hay është që ju thjesht të ruajtur eksploruar klientët e tjerë të fermave për toolboxes mëdha. Ne jemi Sugjerimet numër një Dita Hay blog. Ka gjithashtu një lloj mashtrim të mbrëmjes hay për XP sa më shpejt, e cila kërkon një të jetë mbi shkallë 15 brenda aktivitetit, dhe për individët të cilët pozitivisht janë mbi skenë 15, një akt i thjeshtë i akumulojnë mollë ju ofron si një marrëveshje e madhe si 7XP. Ndër mënyrat më të thjeshtë për të krijuar monedha të shpejta në shtrat ditë është duke studjuar gazetat; juaj, dhe fqinjët tuaj.

Lojtarët e Dita Hay rekreative kurrë nuk do të humbasë mundësinë për të maksimizuar përdorimin e parave që secili prej tyre ka furnizuar brenda lojës së përgjithshme të vlerësojmë një fillim të madh. Burri im u përpoq Hay Day hack jashtme. Lojtarët kanë asgjë për t'u shqetësuar me efikasitetin e kësaj pajisje që nga ajo absolutisht ishte krijuar në një opsion jashtëzakonisht të mrekullueshme për guantee se me të vërtetë do të përmbushë dëshirat e atyre individëve të cilët kanë për të luajtur Dita Hay në një mënyrë të lehtë, ndërsa me qëllim për të arritur më shumë burime dhe të holla herë në një kohë.

Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater

 photo Mystic-Kingdom-banner_zpsixfiwnjl.png

Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater

Mystic Kingdom Hack is here. The next-gen sequel to the record-breaking Mystic Hack has finally arrived and it will blow your mind. You came here looking for a simple way to leverage the power of a Mystic Kingdom Hack to get free Diamonds and Gold become a better player? Por ju nuk keni dhënë se si të merrni filluar duke përdorur cheats? Thanks to our new online Mystic Kingdom Cheats Tool it’s really easy to cheat the system. It doesn’t matter whether you’re on any platform Android or iOS user, ju nuk do të jenë të pakënaqur.

Mirë se vini në një tjetër pas të GamesMixie.com ku lulëzojnë për të bërë më të mirë dhe më të vërtetuara games cheats, hacks dhe gjenerator. Këto hacks dhe cheats dhe gjeneratorë janë bërë pas shumë të testeve të cilën unë personalisht të bëni për të bërë ato të përsosur dhe për të marrë rezultatet e dëshiruara të cilat një gamer si ju kërkon.

Si për të marrë përpara Duke përdorur mjet tonë Online?

Pra, ajo që ne kemi gjetur është lojtarët të merrni mbërthyer në nivele të caktuara, ose ka nevojë për një shtytje mbrapa për të marrë gjërat në lëvizje. Using our Mystic Kingdom Game Hack Tool solves this problem. Po cheating të saj, por hey, kur mbërthyer juaj tuaj të mbërthyer dhe duke u mbërthyer në të njëjtin nivel është me të vërtetë i bezdisshëm. Tani është zakon të marrë kohë para se të shikoni përreth dhe për të gjetur një bandë e videos në YouTube që pretendojnë se ky mjet bën këtë dhe se mjet bën që vetëm për të gjetur se ata nuk punojnë. Loja është zhvilluar gjatë gjithë kohës dhe shumë nga mjetet që përdoren për të punuar thjesht nuk punojnë më gjatë.

Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater No Survey Details

 1. sistem- Ajo punon në të gjitha Android si, iOS, Windows, iPhones, iPads , iPods, iPad Mini, etj,.
 2. Anti-Ban Mbrojtja
 3. 100% Punës dhe undetectable

Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater

 1. Shto Diamonds Pafund
 2. Shto Gold Pafund
 3. Punon në të gjitha llojet e pajisjeve Android, iOS, iPhones, iPads, iPad Mini, iPad prekje
 4. Auto Update Feature
 5. Anti Ban Mbrojtja
 6. NO ROOT ose Jailbreak nevojshme
 7. Thjeshtë dhe e lehtë për t'u përdorur ndërfaqe User
 8. Anonymous Feature

Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater

 

How does the Best Mystic Kingdom Hack/Cheat/Generator/Adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater No Survey Work?

A jeni të vërtetë duan të dinë se si funksionon, apo jeni më të interesuar të shohim rezultatin. E pra unë bast ju doni të dini rezultatet për të cilat ju të vërtetë kanë ardhur në këtë vend për. Dhe të jetë i sinqertë ne nuk duam për të ditur se si tona më të mira 'Mystic Mbretëria Hack / Cheat / Generator / adder | Mystic Mbretëria Hack / Gratuit-Free Cheat-Pirater të vërtetë punojnë për një arsye të thjeshtë, në qoftë se ajo të rrjedhur, atëherë të jetë i sigurt se do të jetë Patched shumë shpejt dhe unë e di që ju nuk dëshironi që kjo të ndodhë, as ne bëjmë. Por, për hir të thjeshtësisë, ne vetëm do të them se ne ishim në gjendje për të goditur algorithm e Mystic Kingdoms lojë dhe e di se si për të injektuar hack në bazën e të dhënave.

Artikuj që kanë lidhje:

HOWTO - Final Fantasy XI: Mbledhja Ultimate

Mystic Kingdom Si Per Google PlayStore dhe ITunes Store

Masha ', 'Ajo', 'Hamir’ – Vetëm një perandori do të dalin si më të mirë!
Përvoja betejën strategjik RPG me heronj të ndryshme dhe për të krijuar ekipin tuaj

Specs lojë

■ Mblidhni heronj të jashtëzakonshme & heroinat
Romance e re e tre mbretërive nëpërmjet bukur, heronj ringritur

■ Advance heronjtë tuaj për të zhbllokuar aftësitë e të fuqishme
Trajnimi i të gjithë heronjtë tuaj për potencialin e tyre maksimal nëpërmjet promovime dhe të zhvillimeve!

■ Strategjia me thellësi!
“Vendin heronjtë tuaj strategjike për të maksimizuar aftësitë e tyre
aftësitë Koha strategjike për ta kthyer valën e betejës”

■ Raid ose të merrni bastisi
Përvoja e fun prapa sulmeve me lojtarë të tjerë dhe rrethimit fushimeve të tyre!

■ Explore një botë të madhe: 8 dungeons dhe 200 fazat
përvojë 8 dungeons të veçanta, duke përfshirë 200 fazat, PvP, Sporti War, lufta BOSS, Infinity Dungeons dhe më shumë!

SI TË – Final Fantasy XI: Mbledhja Ultimate

Prezantimi

kjo SI TË do t'ju ndihmojë të merrni Final Fantasy XI përbërje në kompjuterin tuaj duke përdorur “Mbledhja Ultimate 2011” Paketa me pakicë, ose media ekuivalente. Këtu ju do të gjeni edhe një udhëzues për të marrë PlayOnline Viewer running. kjo SI TË është e plotë të njohurive më të mirë të autorëve të saj, megjithatë, mund të ketë disa gabime që nuk janë zgjidhur.

Ju lutem vini re se në mënyrë për të drejtuar këtë lojë, ju do të më shumë gjasa të duhet Shoferët e pronarit për kartën tuaj grafike(s). Shoferët e hapur-burim janë të njohur të kenë probleme me dhënien 3D, dhe mund të bëjnë shumë gjëra gabimisht apo ngadalë. Ju lutemi të mbajnë këtë në mendje kur paraqitjen rezultatet e testit, gjithashtu.

instalim

 • Fut “Mbledhja Ultimate 2011” DVD në tuaj DVD makinë.
 • Në një seancë terminal, shkruani “verë /path / të /dvdrom/PlayOnline/Setup.exe“.
 • Nga këtu, ju do të udhëhiqet nga një magjistar konfigurimit. Zgjedhja gjitha defaults është e pranueshme.
 • Pas PlayOnline Viewer është përfunduar instalimi, klikoni përfundojë në magjistar në qoftë se ju nuk e keni bërë deri tani.
 • Type në “CD/path / të /dvdrom/INST1″ për të shkuar në instaluar directory për Final Fantasy XI.
 • Type në “Setup verë.exe“.
 • Një magjistar do të shfaqet që do t'ju udhëheq përmes krijimit të Final Fantasy XI. përsëri, duke zgjedhur të gjitha defaults është e pranueshme.
 • Pas instalimit është e plotë për Final Fantasy XI, ju mund të jepet një zgjedhje për të rifilluar kompjuterin tuaj. zgjedh “jo, Unë do të rinisni kompjuterin tim më vonë” dhe klikoni finish.
 • Nga këtu, shkruani “CD/path / të /dvdrom/INST2″.
 • Type në “Setup verë.exe“.
 • Ndiqni magjistar për ngritjen rritjen e Zilart, duke zgjedhur të gjitha defaults, dhe zgjedhjen për të rifilluar kompjuterin tuaj më vonë, nëse e bëri.
 • Type në “CD/path / të /dvdrom/INST3″.
 • Type në “Setup verë.exe“.
 • Ndiqni magjistar për ngritjen zinxhirët e Promathia, duke zgjedhur të gjitha defaults, dhe zgjedhjen për të rifilluar kompjuterin tuaj më vonë, nëse e bëri.
 • Type në “CD/path / të /dvdrom/INST4″.
 • Type në “Setup verë.exe“.
 • Ndiqni magjistar për ngritjen Thesaret e AHTUrhgan, duke zgjedhur të gjitha defaults, dhe zgjedhjen për të rifilluar kompjuterin tuaj më vonë nëse e bëri.
 • Type në “CD/path / të /dvdrom/INST5″.
 • Type në “Setup verë.exe“.
 • Ndiqni magjistar për ngritjen e krahëve të Goddess, duke zgjedhur të gjitha defaults, dhe zgjedhjen për të rifilluar kompjuterin tuaj më vonë nëse e bëri.
 • Ju mund tani umount media juaj instalimit. Të jetë i sigurt për të ruajtur atë në një vend të sigurt.

DXDIAGN.DLL thelbësor

 • Merrni një kopje të dosjes “Dxdiagn.dll” nga një Windows XP të instaluar (Ajo do të jetë në Drejtorinë System32)
 • Copy tha fotografi në instalimin tuaj WINE (.verë), vendin e saj ose në dosjen e Windows apo dosje System32, ose është fine.
 • Hap një terminal dhe të lundruar në directory ju vendosur Dxdiagn.dll në.
 • Drejtuar komandën e mëposhtme: “verë regsvr32 dxdiagn.dll”. Përveç kësaj provoni drejtimin “verë regsvr dxdiagn.dll”.
 • winecfg hapur dhe të lundruar në refuzon.
 • Vendosni një të shkelur të re për Dxdiagn.
 • Ju duhet të jetë vendosur për të shkuar.

Configuring / Përditësimi / Drejtimin

 • këtu PlayOnline Viewer do të përditësohet. Ndiqni udhëzimet për të rinovuar shikues.
 • pas PlayOnline Viewer është përditësuar, shikuesit do të ju pyes për të klikoni ardhshme për të rifilluar atë. Bej keshtu, dhe PlayOnline Viewer duhet të rinisni.
 • Pasi të keni hyrë në, ju mund të kandidojë Final Fantasy XI. Ajo do të jetë i përditësuar mbi drejtimin e tyre për herë të parë, Kjo është mundësi e përkryer për të ngrënë disa qumështor, sepse përditësim fillestar mund të marrë orë. A vini re se në qoftë se ju keni regjistruar kodet e regjistrimit për ndonjë nga zgjerimet Abyssea ajo do të shkarkohen automatikisht dhe instaluar në përditësimit.
 • Pasi update ka përfunduar, Final Fantasy XI duhet të nisë me parametrat tuaja të dëshiruara.
 • Shkoni në një zonë të populluar rëndë, dhe lloji “/bërtas Final Fantasy XI shkon në Linux!!” në Final Fantasy, dhe shtypni Enter

Drejtimin më shumë se një shembull i FFXI:

 • Në një guaskë të bëjë:
  WINEPREFIX="/home / $ USER / .wine dytë" verë / path / të / së pari / e plotë /FFXI/Install / pol.exe
 • Kjo do të krijojë një directory shembull të ri për verë në dosjen tuaj në shtëpi. Ajo do të quhet .wine dytë
 • Ju do të merrni disa gabime. Ju mund të shkarkojë të gjithë ata.
 • Përdorni preferuar trajtimin e file utility tuaj dhe kopje e plotë PlayOnline dosje nga paraardhëse juaj (/home / yourname / .wine / drive_c / Program Files /) shkallës verë për shembull tuaj të re. (Po ju do të duhet dy instalon e FFXI për këtë për të punuar)
 • Sigurohuni që ju kopje origjinale të instaluar nga kjo është dosje rrënjë në directory Program Files në directory Program Files së shkallës tuaj të re të verës. Dosje me emrin PlayOnline është e gjitha që ju duhet të kopjoni.
 • Tani ju duhet të keni një origjinal instaluar në:
  /home / yourname / .wine / drive_c / Program Files /PlayOnline/
  dhe një kopje e se instaluar në:
  /home / yourname / .wine dytë / drive_c / Program Files /PlayOnline/
  
 • Në një guaskë të bëjë:
  regedit
  
 • Tani sigurohuni që rrënja e regjistrit është zgjedhur në strukturë pemë në anën e majtë. Në anglisht rrënja quhet "My Computer’
 • Tani klikoni sekuencat e mëposhtme në Regedit menu bar:
  Registry -> Export fotografi regjistrit
 • Zgjidhni një vend për të ruajtur eksportin tuaj regjistrit. (Sugjeroni kursyer për desktop për heqjen e lehtë pasi ju janë bërë)
 • Mbylle regjistrin editor.
 • Në një guaskë të bëjë:
  WINEPREFIX="/home / $ USER / .wine dytë" regedit
  
 • Ju tani jeni redaktimi informacionin e regjistrit për shembull tuaj të re të verës.
 • Edhe njehere; zgjidhni rrënjë të regjistrit (Kompjuteri im). Pastaj klikoni rend mëposhtëm në editor regjistrit:
  Registry -> Import fotografi regjistrit
 • Përzgjidhni kartelën që ruhen në mëparshme regedit shembull. (E kam sugjeruar që ju ruani në tavolinën e punës tuaj)
 • Pasi file është importuar… (mund të marrë një kohë në varësi të madhësisë së regjistrit) ju jeni gati për të filluar duke përdorur dy raste të FFXI në të njëjtën kohë në të njëjtin kompjuter.
 • Ju tani mund të fshini skedar reg që ju ruajtur në tavolinën e punës tuaj.
 • Që të filloni të shkallës së parë të FFXI përdorim:
  verë / path / të / së pari / e plotë /FFXI/Install / pol.exe
  
 • Për të filluar shkallë të dytë e FFXI përdorim:
  WINEPREFIX="/home / $ USER / .wine dytë" verë / path / të /kopje / e / të plotë /FFXI/Install / pol.exe
 • Rruga parazgjedhur për një instalim është: /home / username / .wine / drive_c / Program Files /PlayOnline/
 • Ky udhëzues është i papërpunuar dhe në një fazë fillestare. Me kalimin e kohës do të jetë optimizuar.

Rekomandime të tjera / Info:

 • Paaftësi hijet krejt shkakton një SpeedUp.
 • Desktop Effects (Compiz) duhet të jetë me aftësi të kufizuara nëse dridhje të ekranit ndodh.
 • Ju lutem përdorni versionin e fundit të verës nëse është e mundur, nese jo, ekziston një listë e versioneve të njohur që punojnë në fund të këtij udhëzuesi.